Yükleniyor..

ÇENE DOLGUSU

image

Çene ucu ve burun profili oluşturan en önemli iki yapıdır. Bu nedenle yüzün diğer bölümleriyle orantılı ve uyumlu olması gerekmektedir. Profilin dengelenmesi amacıyla çene estetiği yapılır, böylece daha güzel bir görünüm elde edilir.


Özellikle çenesi ve alnı geride olan kişilerde, burun estetiği tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu kişilerde ameliyat öncesi analizlerde burun ile birlikte çene ve alın da değerlendirip gerek görüldüğü takdirde çeneye yağ enjeksiyonu veya implant uygulanabilir, çene öne alınabilir, alın geride ise alın bölgesine yağ enjeksiyonu yapılabilir. Çene operasyonlarında ikinci bir seçenek olarak implant uygulaması da yapılabiliyor. Bu yöntemde herhangi bir iz kalmaması için ağız içinden bir kesi açılıyor ve çene kemiğinin üzerine bir çene implantı yerleştirilerek ağız içindeki kesi kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatılıyor.
Çene estetiği planlanırken yüz ya da çene uzunluğunun kısa veya uzun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Dudaklardan geçen düşey çizgisinin erkeklerde çene ucundan geçmesini, kadınlarda çene ucunun bu çizginin 2-3 mm gerisinde olmasını tercih ediyoruz. Çene estetiğinde genellikle cerrahi müdahaleler ağız içinden yapılıyor, bu nedenle görülen bölgelerde iz kalmıyor. Küçük çeneleri büyütmek için sentetik materyaller kullanılır. Bununla birlikte hastanın kendi dokuları kullanılarak da bu işlem gerçekleştirilebilir. Büyük veya çıkık çenelerde ise kemiğe yönelik cerrahi işlemler yapılır. Alt çene büyütme işlemi bazen gıdı bölgesine yapılan küçük bir liposuction müdahalesi ile kombine edilebilir. 45 dakikada çarpıcı sonuçlara ulaşmak mümkündür.Yüz bölgesindeki hacim eksikliklerini gidermek için ise dolgu enjeksiyonu yapılabilir. 15 dakikalık bir müdahalenin ardından çene kontürlerinde önemli değişiklikler görülebilir.

Ameliyatsız Estetik ile İlgili Profesyonel Bilgi Ve Destek Almak İçin İletişime Geçiniz


Whatsapp Hemen Ara

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

  • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Emre Hocaoğlu, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1995 yılında Özel Doğuş Anadolu Lisesi’ni, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü’nü bitirmiştir. 2001 – 2007 arasında Tıpta Uzmanlık Eğitimini, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2007-2008 arası Çorlu Asker Hastanesi’nde, 2008-2010 yıllarında ise Karabük Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Uzman Hekim olarak göreve başladığı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda, 2014 yılında Doçent olmuştur. Ödüller almış klinik uygulamaları ve çok sayıda bilimsel çalışması plastik cerrahinin en önemli bilimsel dergilerinde kabul görmüştür. Bu üst düzey bilgi ve tecrübesinin bir sonucu olarak 2017 yılı Ocak ayında “Clinics in Plastic Surgery” adındaki yalnızca özel olarak davet edilen bilim adamlarının çalışmalarının yayınlandığı bir bilimsel dergide mikrocerrahi konusunda bir derlemesi yayınlanmıştır. Emre Hocaoğlu, özellikle çene-yüz cerrahisi, meme cerrahisi ve deri kanseri cerrahisi konularına yoğunlaşmış olarak mesleki yaşamına devam etmektedir. Evli, iki çocuk babasıdır.

image

Daha bakımlı, daha güzel ve daha çekici yeni nesil estetik uygulamalar


Whatsapp Hemen Ara

Siz Özelsiniz!

Telefon
0212 291 65 85
Adres

Teşvikiye Caddesi No:51 D:3 Nişantaşı İstanbul

Whatsapp
0 546 790 55 04
 Hemen Ara