Yükleniyor..

image

Karın germe, karın cildinin gevşek ve sarkık olduğu durumlarda fazla derinin çıkarılması ve gergin bir karın oluşturulması temeline dayalı bir ameliyattır.


Fazla derinin çıkarılması iz bırakıcı bir işlem olduğundan kalacak izin mümkün olduğunca az görünen yerde, bikini içinde kalacak yerde bırakılması sağlanır. Karın derisinin sadece göbek altı kısmının sınırlı miktarda gevşeklik gösterdiği durumlarda göbek aynen bırakılarak sadece göbek altı kısmı gerginleştirilirken göbek üstü kısma gerekirse liposuction uygulanır. Bu işleme "mini abdominoplasti" denir.

Ancak bu yeterli olmayacağından hastalarımızın çoğuna "full abdominoplasti", yani tam karın germe işlemi uygularız. Burada yapılan şey bu kez göbek çukurunun karın cildi ile bağlantısını keserek serbest bırakılmış karın cildini göğüs kafesinden itibaren yaygın olarak aşağıya çekmektir.

Böylelikle çok daha fazla deri aşağıdan çıkarılırken hem göbek seviyesinin altındaki tüm çatlaklar çıkarılmış olmakta hem de daha gergin bir karın elde edilebilmektedir. Estetik işlem sırasında gerekirse karın kaslarına bir sıkılaştırma işlemi (rektus kas pilikasyonu) de yapılır. Sonuçta gerginleştirilmiş karın ön tarafı ve yanlarından liposuction ile ilave deri inceltimi ve son düzeltmeler yapılır.


Estetik Cerrahi İle İlgili Profesyonel Bilgi Ve Destek Almak İçin İletişime Geçiniz


Whatsapp Hemen Ara

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

  • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Emre Hocaoğlu, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1995 yılında Özel Doğuş Anadolu Lisesi’ni, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü’nü bitirmiştir. 2001 – 2007 arasında Tıpta Uzmanlık Eğitimini, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2007-2008 arası Çorlu Asker Hastanesi’nde, 2008-2010 yıllarında ise Karabük Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Uzman Hekim olarak göreve başladığı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda, 2014 yılında Doçent olmuştur. Ödüller almış klinik uygulamaları ve çok sayıda bilimsel çalışması plastik cerrahinin en önemli bilimsel dergilerinde kabul görmüştür. Bu üst düzey bilgi ve tecrübesinin bir sonucu olarak 2017 yılı Ocak ayında “Clinics in Plastic Surgery” adındaki yalnızca özel olarak davet edilen bilim adamlarının çalışmalarının yayınlandığı bir bilimsel dergide mikrocerrahi konusunda bir derlemesi yayınlanmıştır. Emre Hocaoğlu, özellikle çene-yüz cerrahisi, meme cerrahisi ve deri kanseri cerrahisi konularına yoğunlaşmış olarak mesleki yaşamına devam etmektedir. Evli, iki çocuk babasıdır.

image

Daha bakımlı, daha güzel ve daha çekici yeni nesil estetik uygulamalar


Whatsapp Hemen Ara

Siz Özelsiniz!

Telefon
0212 291 65 85
Adres

Teşvikiye Caddesi No:51 D:3 Nişantaşı İstanbul

Whatsapp
0 546 790 55 04
 Hemen Ara