Yükleniyor..

YANAK DOLGUSU

image

Yanak dolgusu, kilo kaybı veya yaşlanma gibi nedenlerle veya kişinin daha dolgun bir yanak istemesi durumunda ihtiyaç duyulan kalıtsal özelliklerden kaynaklanan estetik bir işlemdir. Yanak dolgusu için, kişinin genel sağlığı yerinde olmalı ve kişi uygun yaş aralığında olmalıdır. Yanak dolgusu, yüzdeki estetik sorunlara pratik ve hızlı bir çözüm sunar. Hastanın yanaklarındaki hacim eksiklikleri, 15 dakika süren enjeksiyon ameliyatı ile başarıyla tedavi edilebilir. Derinin doğal yapısında genellikle bulunan hyaluronik asit dolgu maddesi ve türleri dolgu maddesi olarak tercih edilir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu enjekte edilerek, yanak yüzeyi geriye doğru dengelenirken yanak alanı hafifçe yükseltilir ve yuvarlanır. Çevreleyen dokunun çevresi, kontrol edilen yüz açısının genişlemesi alınarak sıkılır. Yanak dolgusu estetiğinin, estetik cerrahide yanak alanını dolgunlaştırmak ve yanakları konturlamak için en etkili yöntemlerden biri olduğu düşünülmektedir. Yanak dermal dolgu maddeleri yüzü yukarı çekerek yüzün daha genç görünmesini sağlar. Yanak dolgusu gözlerin görülme sıklığını azaltmak için kullanılır, burun şeklini ortaya çıkarır, kaş ve çenedeki çıkığı dengeler.


Ameliyatsız Estetik ile İlgili Profesyonel Bilgi Ve Destek Almak İçin İletişime Geçiniz


Whatsapp Hemen Ara

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

  • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Emre Hocaoğlu, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1995 yılında Özel Doğuş Anadolu Lisesi’ni, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü’nü bitirmiştir. 2001 – 2007 arasında Tıpta Uzmanlık Eğitimini, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2007-2008 arası Çorlu Asker Hastanesi’nde, 2008-2010 yıllarında ise Karabük Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Uzman Hekim olarak göreve başladığı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda, 2014 yılında Doçent olmuştur. Ödüller almış klinik uygulamaları ve çok sayıda bilimsel çalışması plastik cerrahinin en önemli bilimsel dergilerinde kabul görmüştür. Bu üst düzey bilgi ve tecrübesinin bir sonucu olarak 2017 yılı Ocak ayında “Clinics in Plastic Surgery” adındaki yalnızca özel olarak davet edilen bilim adamlarının çalışmalarının yayınlandığı bir bilimsel dergide mikrocerrahi konusunda bir derlemesi yayınlanmıştır. Emre Hocaoğlu, özellikle çene-yüz cerrahisi, meme cerrahisi ve deri kanseri cerrahisi konularına yoğunlaşmış olarak mesleki yaşamına devam etmektedir. Evli, iki çocuk babasıdır.

image

Daha bakımlı, daha güzel ve daha çekici yeni nesil estetik uygulamalar


Whatsapp Hemen Ara

Siz Özelsiniz!

Telefon
0212 291 65 85
Adres

Teşvikiye Caddesi No:51 D:3 Nişantaşı İstanbul

Whatsapp
0 546 790 55 04
 Hemen Ara