Yükleniyor..

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

image

Kişinin aynaya baktığı zaman kendini iyi hissetmesi, özgüven sahibi olması ve en önemlisi de hissettiği yaşta görünmesi için oldukça önemli olan dış görünüş artık etkili estetik dokunuşlar ile tamamen değişebiliyor. Göz kapağı estetiği de yüz bölgesinde önemli değişim yaratan estetik çeşitlerinden birisi.


NASIL BİR DEĞİŞİM ELDE EDİLİR?

Göz kapağı estetiği ile genellikle kapaklarda meydana gelen torbalanma ve sarkmaların giderilmesi, morlukların yok edilmesi ve bölgedeki dokunun daha elastik ve gergin durması mümkündür.

Göz Çevresi
Bütün olarak ele alındığı zaman göz kapağı estetiği ile birlikte kaz ayaklarının giderilmesi, düşen kaşların kaldırılması da bu operasyonun etkisini arttıracak müdahaleler arasında yer almaktadır. Gözler yüz bölgesinde ifadenin şekillendiği alanda yer aldıkları için kişinin dış görünümünü doğrudan değiştirirler. Bu nedenle göz kapağı estetiği ile elde edilen değişim kişinin çok daha enerjik, genç ve canlı gözükmesine sebep olur. Bakışların derinliği artarken aynı zamanda bakışların verdiği enerji de bu operasyonla beraber tamamen değişir.

KİMLER İÇİN UYGUN?

Göz kapağı estetiği zamanın etkileri sebebiyle ortaya çıkan yıpranmaları ortadan kaldırmak için uygulanır. Bu bölgede yaşlanmaya bağlı olarak derinin elastikiyetini yitirmesi ve sarkması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Bunun yanı sıra bölgedeki yağ dokularıyla birlikte sarkan deri torbalı bir görünüm oluşturarak kişinin yorgun bir ifadeye sahip olmasına neden olur. Göz kapağı estetiği bu tür sorunları olan kişiler için uygundur. Operasyonda belirli bir yaş sınırı yoktur. Genetik faktörler sebebiyle genç yaştaki kişilerde de göz kapağı bölgesinde sarkma sorunu meydana gelebilir. 18 yaşın üzerinde kadın ya da erkek fark etmeksizin göz kapağı bölgesinde sorun olan herkes göz kapağı estetiği yaptırmak için uygun bir adaydır. Orta yaş ve üzerindeki kişiler tarafından daha çok tercih edilen göz kapağı estetiği hızlı iyileşme süreci ve yüzdeki dikkat çekici değişim etkisi ile bu bölgede sorunu olan herkes tarafından tercih edilmektedir.


Estetik Cerrahi İle İlgili Profesyonel Bilgi Ve Destek Almak İçin İletişime Geçiniz


Whatsapp Hemen Ara

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

  • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Emre Hocaoğlu, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1995 yılında Özel Doğuş Anadolu Lisesi’ni, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü’nü bitirmiştir. 2001 – 2007 arasında Tıpta Uzmanlık Eğitimini, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2007-2008 arası Çorlu Asker Hastanesi’nde, 2008-2010 yıllarında ise Karabük Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Uzman Hekim olarak göreve başladığı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda, 2014 yılında Doçent olmuştur. Ödüller almış klinik uygulamaları ve çok sayıda bilimsel çalışması plastik cerrahinin en önemli bilimsel dergilerinde kabul görmüştür. Bu üst düzey bilgi ve tecrübesinin bir sonucu olarak 2017 yılı Ocak ayında “Clinics in Plastic Surgery” adındaki yalnızca özel olarak davet edilen bilim adamlarının çalışmalarının yayınlandığı bir bilimsel dergide mikrocerrahi konusunda bir derlemesi yayınlanmıştır. Emre Hocaoğlu, özellikle çene-yüz cerrahisi, meme cerrahisi ve deri kanseri cerrahisi konularına yoğunlaşmış olarak mesleki yaşamına devam etmektedir. Evli, iki çocuk babasıdır.

image

Daha bakımlı, daha güzel ve daha çekici yeni nesil estetik uygulamalar


Whatsapp Hemen Ara

Siz Özelsiniz!

Telefon
0212 291 65 85
Adres

Teşvikiye Caddesi No:51 D:3 Nişantaşı İstanbul

Whatsapp
0 546 790 55 04
 Hemen Ara