Yükleniyor..

UYLUK GERME

image

Hamilelik, yaşlanma veya kilo değişiklikleri uyluğun içinde sarkmaya neden olabilir. Ne yazık ki, diyet ve egzersiz, iç uylukların sarkmasını önleyemez. Neyse ki, uyluk veya uyluk kaldırma ameliyatı ile daha ince ve daha sıkı görünümlü uyluk görünümüne kavuşabilirsiniz.

Bazı durumlarda uylukta sarkma olmaz, ancak yağlanma vardır. Bu durumda, lazer liposuction daha iyi bir yöntemdir. Bununla birlikte, yağlanma ile birlikte bir parçada sarkma varsa, lazer liposuction ve uyluk germe bir arada yapılmaktadır.
Uyluk Germe, fazla yağ ve fazla cildi uyluktan uzaklaştırarak gerçekleştirilir. Bu işlem lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. İşlem yaklaşık 1-2 saat sürer.
Kasık bölgesinden uyluğun içine bir kesi yapılır. Kesi yağ dokusunun uzaklaştırılmasını sağlar. Fazla deri çıkarılır ve cilt gerilir ve dikilir. İzler kasık bölgesinde ve uyluk içinde kalır ve çok net olmayan bir iz gelecekte belirsizleşecektir.

Preoperatif bakım:
Ameliyattan önce sağlığınız ve tedavi edilecek alanınızın kapsamlı bir değerlendirmesi cerrahınızla birlikte yapılır. Bu bir ameliyat planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
Ameliyattan önce sigara içilmemesi tavsiye edilir. Bazı ilaçlar da durdurulmalıdır.

Ameliyat sonrası bakım:
Ameliyattan sonra hastanın birkaç gün hastanede kalması gerekir. Ağrı kesici ve rahatsızlık olasılığını önlemek için ağrı kesici verilecektir. İlk birkaç haftada aşırı hareketlerden kaçınmak gerekir. Yorucu fiziksel aktivite birkaç ay boyunca önlenmelidir.
Bir aya kadar korse kullanmak gerekir.
Sonuçlar 6-12 ay sonra görünür hale gelecektir.


Estetik Cerrahi İle İlgili Profesyonel Bilgi Ve Destek Almak İçin İletişime Geçiniz


Whatsapp Hemen Ara

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

  • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Emre Hocaoğlu, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1995 yılında Özel Doğuş Anadolu Lisesi’ni, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü’nü bitirmiştir. 2001 – 2007 arasında Tıpta Uzmanlık Eğitimini, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2007-2008 arası Çorlu Asker Hastanesi’nde, 2008-2010 yıllarında ise Karabük Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Uzman Hekim olarak göreve başladığı İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi; Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda, 2014 yılında Doçent olmuştur. Ödüller almış klinik uygulamaları ve çok sayıda bilimsel çalışması plastik cerrahinin en önemli bilimsel dergilerinde kabul görmüştür. Bu üst düzey bilgi ve tecrübesinin bir sonucu olarak 2017 yılı Ocak ayında “Clinics in Plastic Surgery” adındaki yalnızca özel olarak davet edilen bilim adamlarının çalışmalarının yayınlandığı bir bilimsel dergide mikrocerrahi konusunda bir derlemesi yayınlanmıştır. Emre Hocaoğlu, özellikle çene-yüz cerrahisi, meme cerrahisi ve deri kanseri cerrahisi konularına yoğunlaşmış olarak mesleki yaşamına devam etmektedir. Evli, iki çocuk babasıdır.

image

Daha bakımlı, daha güzel ve daha çekici yeni nesil estetik uygulamalar


Whatsapp Hemen Ara

Siz Özelsiniz!

Telefon
0212 291 65 85
Adres

Teşvikiye Caddesi No:51 D:3 Nişantaşı İstanbul

Whatsapp
0 546 790 55 04
 Hemen Ara